תערוכות מתחלפות בביתא

 

החלל המרכזי של ביתא מציג מספר תערוכות מתחלפות בשנה, החושפות לקהל הרחב את המעבדה היצירתית הפועלת במקום ותוצרים מתהליכי העבודה של תוכניות הרזידנסי. כמו כן ביתא מארחת תערוכות העוסקות בהיבטים המגוונים של משולש היחסים בין אמנות-חברה-עיר.

כעת מוצגת בביתא התערוכה פנים.חוץ,עיר-תערוכת וידאו ארט של התמחות וידאו במחלקה לאמנויות המסך בבצלאל.

בחלל הגדול הוצבו מיצבי וידאו ובמסכים הפונים לרחוב יפו מוצגות עבודות וידאו שפועלות גם בשעות הלילה אותה יהיה ניתן לראות מהרחוב.
בין הפיוטי לפוליטי, בין מציאות פנימית וחיצונית וידאו ארט הוא כלי באמצעותו בוחנים תלמידי ותלמידות המחלקה את המרחב בו הם חיים.
בתווך שבין הקולנוע לאמנות העיסוק בוידאו ארט ככלי הבעה יצירתי מאפשר מבט חודרני וחתרני אל המרקם האישי והחברתי בתרבות המקומית.
לפני 111 שנים נוסדה האקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים מרחק קצר מביתא, אז וגם היום הסטודנטים והסטודנטיות עוסקים בפענוח סביבתם הקרובה והרחוקה ובניסוח עמדתם ביחס למקום בו הם חיים.

————————————————————–

תערוכות עבר ב'ביתא'

 

 

 

חדשות ואירועים
  התערוכה "שער האריות" תערוכה זוגית של האמנים שירה גפשטיין מושקוביץ ורני פרדס, מוצגת עד ה-28.9 את הבאים לתערוכה יקבל רישום גדול מימדים של שירה גפשטיין מושקוביץ, שצוייר ישירות על דלתות הזכוכית המוקשתות של הגלריה ומתייחס לאדריכלות המבנה. בחלל הגלריה יוצבו פסליו של רני פרדס העשויים חפצי רדי מייד ומרכיבים דמויות גרוטסקיות המתייחסות לתולדות האמנות ולטקסים דתיים מיתיים.
 
עיצוב גרוטסקה דיזיין פיתוח בינטרנט